Narzędzia graficzne, które powinien znać specjalista PR

Każdy PRowiec, który prowadzi działania w social mediach i nie tylko, doskonale wie, jak przydatna okazuje się znajomość chociażby najprostszych, podstawowych programów graficznych. Poprawa jakości zdjęcia zrobionego w biegu, tworzenie infografik czy łączenie zdjęć w kolaż to tylko niektóre prace, przy których programy do obróbki graficznej będą niezwykle pomocne.

Nie trzeba być wprawionym grafikiem, żeby móc samodzielnie poradzić sobie ze stworzeniem prostych grafik na potrzeby profilu w mediach społecznościowych, dystrybucji materiałów prasowych do dziennikarzy lub prowadzenia firmowej strony www. Często wystarczą najprostsze, internetowe programy lub podstawowa wiedza obsługi Photoshopa, aby urozmaicić nieco prowadzone działania.

Osobom, które nigdy wcześniej nie miały okazji sprawdzić swoich sił w tworzeniu grafik i obsłudze Photoshopa często wydaje się to zadaniem nie do wykonania. Nic bardziej mylnego. Śmiem twierdzić, że Adobe Photoshop jest jednym z łatwiejszych w obsłudze programów. Żądnym wiedzy i chcącym rozwijać się w projektowaniu graficznym pozostawia duże pole do popisu i całe mnóstwo zaawansowanych funkcji, jednak nawet PRowcy rozpoczynający swoją przygodę z tworzeniem grafik poradzą sobie z jego obsługą. Photoshop z pewnością przyda się nie tylko w tworzeniu szkicu ze zdjęcia czy nanoszeniu efektów na fotografie. Dzięki niemu w bardzo łatwy i szybki sposób rozmieścimy poszczególne elementy na grafice, zmienimy perspektywę czy przygotujemy plik do druku.Praktyka czyni mistrza, dlatego samodzielne zgłębianie tajników Photoshopa pozwoli poznać go lepiej. Jeśli jednak nie mamy czasu lub cierpliwości, możemy skorzystać z kursów online lub wybrać się na szkolenie stacjonarne.

A co jeśli nie dysponujemy takimi programami, jak Photoshop? W sieci znajdziemy wiele internetowych programów graficznych, które po założeniu konta pozwolą stworzyć nieskomplikowane projekty. Jednym z nich jest Canva. Strona pomaga dobrać odpowiedni format grafiki do naszych potrzeb. Wybieramy spośród formatów do ulotek, cover photo, zdjęć na Instagrama i wielu innych. Program daje możliwość wgrywania obiektów i zdjęć z komputera oraz niemal dowolnego ustawiania ich w polu roboczym. Oprócz tego do dyspozycji użytkowników jest cała gama płatnych i bezpłatnych szablonów, kształtów oraz ikon. Można także wybrać tło do naszej grafiki, a także wkleić tekst.

Jeśli sen z powiek spędza nam konieczność przygotowania infografiki, z pomocą przychodzi Easel.ly, który pomoże nam wybrać odpowiednie odpowiednie tło z motywem odpowiadającym naszej wizji infografiki. Na tej platformie możemy skorzystać z kształtów i ikon oferowanych przez program, zobrazować dane na wykresie, a to wszystko opisać, używając któregoś z dostępnych fontów.

Istnieje jeszcze jeden program, który nie raz, nie dwa okazał się pomocny. Mowa oczywiście o starym, poczciwym programie Paint, którego na swoim komputerze ma chyba każdy. Co prawda przy jego pomocy nie stworzymy grafik od A do Z, ale doświadczenie pokazuje, że w kryzysowej sytuacji bywa nieoceniony.

Wróc do strony głównej bloga

DAWNIEJ ... I DZIŚ

Blogujemy dla Was :)
SKŁADNIKI:
  • 100% indywidualnego podejścia do Klienta
  • Pięć łyżek stołowych nowoczesnej komunikacji
  • Garść profesjonalizmu
  • Szklanka kreatywności
  • Efekywność
  • Energia
  • Wiara w sukces
  • Zaufanie
WYKONANIE:
Odpowiednie połączenie składników

Zaufali nam

Partnerzy

FreshMail.pl