Kontakt na wagę złota, czyli jak zdobyć e-mail

Zdobycie jak największej liczby klientów to jeden z głównych celów właścicieli sklepów internetowych. Nie każdy może sobie pozwolić na reklamę internetową. Jest jednak sposób, aby dotrzeć do odbiorców niewielkim kosztem i skłonić ich do zakupów w Twoim e-sklepie. Skutecznym rozwiązaniem jest rozbudowana baza mailingowa.

Fot. www.pixabay.com

Stale rosnący w internecie handel sprawia, że z przebiciem się z ofertą mają problem nie tylko nowe podmioty, ale również doświadczeni na tym polu gracze. Każdy szuka sposobu na zaistnienie i zdobycie nowych odbiorców, co często jest bardzo trudnym zadaniem, szczególnie jeśli do dyspozycji jest ograniczony budżet. Doskonałym rozwiązaniem będzie stworzenie własnej bazy mailingowej. Dołączą do niej osoby, które poprzez zapis wyraziły już swoje zainteresowanie ofertą, a w zamian będą otrzymywać wysyłane do nich różnego rodzaju komunikaty, np. o akcjach promocyjnych, konkursach. Wszystko to brzmi bardzo obiecująco, jednak co zrobić, żeby klient sam chciał się znaleźć w naszej bazie? Jest na to kilka skutecznych sposobów!

Formularze typu pop-up

Promocja to słowo klucz. Niewiele rzeczy tak skutecznie działa na wyobraźnię i zmysły klientów jak właśnie atrakcyjne ceny. Wykorzystaj to! Wchodzącym na stronę sklepu wyświetl okno z pop-upem, informujące o zniżce na zakupy w zamian za dołączenie do listy subskrybentów. Proste i działa, a co najważniejsze wzrasta prawdopodobieństwo, że klient zapisze się na newsletter. Oferując wartość dodaną w postaci rabatu w zamian za pozostawienie adresu e-mail, klient nie czuje się wykorzystywany i ma świadomość, że swoim działaniem zyskuje zakup tańszego produktu.

Stały formularz na stronie

Każdy, kto odwiedza sklep internetowy nie powinien mieć problemu ze znalezieniem formularza zapisu do newslettera, zamieszczonego na stałe w witrynie. Najczęściej umieszczany jest na stronie głównej i kolejnych podstronach w taki sposób, aby był łatwo widoczny. W przypadku braku formularza pop-up, to przy nim powinno zastosować się odpowiednią zachętę do pozostawienia adresu, np. informacja o nowych kolekcjach lub nadchodzących promocjach i wyprzedażach.

 

Maile transakcyjne

Nie każdy klient kupujący w twoim e-sklepie jest subskrybentem newslettera. W dobie ogromnej konkurencji, część osób woli ograniczać do siebie dopływ reklam, wybierając tylko sprawdzone kanały. Po odpowiedniej zachęcie może się to jednak zmienić. Upominek, rabat lub poradnik zamieszczony w mailu transakcyjnym po dokonanych zakupach w zamian za dołączenie do listy subskrybentów to doskonałe rozwiązanie, które usatysfakcjonuje każdą ze stron. Dobrym sposobem jest też prośba o ocenę produktu, komentarz, opinię lub wypełnienie ankiety. Należy jednak zwrócić uwagę, aby komunikat był widoczny. Dużą rolę odgrywa tutaj dopracowana grafika i widoczny przycisk CTA.

Media społecznościowe

Na prowadzenie fanpage swojego sklepu w mediach społecznościowych decyduje się spora część osób. Jest to świetny sposób na komunikację z klientem, ale również na prezentację oferty sklepu. Nie wszyscy obserwatorzy mogą jednak wiedzieć o newsletterze. Dobrze jest więc wykorzystać i ten kanał, żeby rozbudować swoją bazę mailingową. Za zachętę do zapisu do newslettera mogą posłużyć m.in. kody rabatowe dla nowych subskrybentów i różnego rodzaju bonusy. Warto też organizować wszelkiego rodzaju konkursy, aby pozyskać nowe adresy e-mail.

 

 

Wróc do strony głównej bloga

DAWNIEJ ... I DZIŚ

Blogujemy dla Was :)

Zaufali nam

Partnerzy

FreshMail.pl